Gera klausa ir sveikos ausys – 5 natūralūs būdai jas išsaugoti

Skaitymo laikas: 5 min

Gera klausa ir sveikos ausys – 5 natūralūs būdai jas išsaugoti

Gebėjimas gerai atkurti garsą ir paprastai tiksliai nurodo, kurioje pasaulio vietoje esame. Tai taip pat padeda mums jame naršyti. Mūsų klausa yra vienas iš 5 pagrindinių pojūčių, kurie daro mus tuo, kas esame. Dauguma žmonių garsą ir klausą laiko net svarbiausiais žmogaus pojūčiais. Jie mums taip pat teikia džiaugsmo. Dėl klausos mėgaujamės gera muzika ir suprantame, kas vyksta žiniose, filmuose ir TV laidose. Mėgstate gulėti vešlioje kalnų pievoje, klausytis šalia esančio upelio čiurlenimo? O kaip pasimėgauti bangų daužymu paplūdimyje? Visa tai vyksta geros klausos dėka.

Štai kodėl turime padaryti viską, kas įmanoma, kad išvengtume ankstyvo klausos praradimo. Tai gali nutikti bet kada – vaikystėje ar pilnametystėje. Dažnai reiškinys yra laikinas – kaip po gripo ar peršalimo. Kitais atvejais taip nutinka dėl tinkamo dėmesio ir priežiūros stokos.

Kokie yra skirtingi klausos praradimo laipsniai? Ar tai gali būti susiję su per dideliu decibelų muzikos klausymu? Kada nešiojamas klausos aparatas? Kas sukelia spengimą ausyse? Kaip išsaugoti savo gebėjimą girdėti ir suvokti garsą? Ar tai susiję su stresu? O kaip dėl kraujospūdžio? Ar yra kokių nors šalutinių klausos atkūrimo lašų poveikio?

Natūralių būdų išsaugoti gerą klausą yra begalė. Rinka taip pat siūlo daugybę natūralių klausos atkūrimo alternatyvų. Tarp lietuvių mėgiamiausių tokiai priežiūrai skirtų produktų yra Ottomax+ biokapsulės, skirtos klausos atkūrimui. Mūsų šalyje juos galima įsigyti už prieinamą kainą oficialioje licencijuoto platintojo svetainėje.

Žemiau taip pat sužinosime 5 natūralius būdus, kaip išsaugoti gerą klausą!

Regėjimas ir klausa – svarbiausi žmogaus pojūčiai!

Regėjimas ir klausa

Klausa reiškia mūsų gebėjimą suvokti triukšmą ir garsus, kurių tipas, stiprumas ir dažnis skiriasi. Ją naudojame klausydamiesi muzikos, kalbėdami su kitais ir įvertindami socialines situacijas, kuriose atsidūrėme. Žmonių klausos diapazonas iš tikrųjų yra gana siauras, palyginti su kitomis gyvūnų rūšimis. Šis labai svarbus pojūtis yra lengvai jautrus įvairaus pobūdžio stresui ir poveikiui. Mes su ja gimstame, bet turime kasdien rūpintis, kad gera klausa būtų mūsų ištikimas palydovas. Oficialioje JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrų svetainėje pataria ypatingą dėmesį skirti garso stresui darbo aplinkoje.

Norėdami pradėti rūpintis gera klausa, turime tai suprasti!

  • Pirma, jūs turite išmokti atskirti klausymąsi, kaip veiksmą, ir klausymą, kaip jausmą. Klausymas yra kažkas, ką darote sąmoningai, kai bandote interpretuoti ar suprasti girdėtą garsą. Taip pat atskirti atskiras garso bangas. Nesugebėjimas išgirsti (teisingai suvokti) supančio pasaulio dažnai sukelia depresiją ir izoliacijos jausmą.
  • Antra, klausa – tai gebėjimas suvokti garsą identifikuojant ausies virpesius. Norėdami suprasti, kaip girdite ir kaip atsiranda priešlaikinis klausos praradimas, turite suprasti ausies mechanizmus. Be kiekvieno iš šių komponentų negalėsite efektyviai išgirsti. Žmogaus ausį galima suskirstyti į 3 pagrindinius komponentus: išorinę, vidurinę ir vidinę. O klausos centras yra smegenyse.

Kaip atsiranda ankstyvas klausos praradimas?

ankstyvas klausos praradimas

Yra keletas klausos praradimo tipų. Jis gali būti laidus, sensorineurinis ir mišrus. Sutrikęs gebėjimas girdėti garsus taip pat skirstomas į atskiras kategorijas, apibūdinančias atvejo sunkumą.

Jie yra šie:

  • Lengvas klausos praradimas: su juo žmogui sunku vesti pokalbius, ypač triukšmingoje aplinkoje, tačiau jam nereikia klausos aparato.
  • Vidutinis: Žmonės su vidutinio sunkumo klausa turi problemų po pokalbių be klausos aparato.
  • Sunkus: čia žmonės dažnai pasikliauja skaitymu iš lūpų, net ir naudodami klausos aparatus. Jei turite sunkų klausos praradimą, gali būti verta išsiaiškinti, ar kitos galimybės, pvz., kochlearinis implantas ar vidurinės ausies implantai, jums tinka.
  • Gilus: klausa labai susilpnėjusi, o bendravimas dažniausiai vyksta gestų kalba.

Kokie yra pagrindiniai klausos sutrikimo požymiai?

Daugelis žmonių gali suprasti, kad klausa yra svarbi, tačiau jiems sunku tiksliai suprasti, kodėl. Garsai, kuriuos girdite kiekvieną dieną, daro jūsų gyvenimą turtingesnį. Paukščių čiulbėjimas, besijuokiantis vaikas ar mėgstama daina turi neapčiuopiamą vertę. Tačiau tai formuoja kasdienį gyvenimą taip, kaip dažnai laikome savaime suprantamu dalyku.

Jei norite kovoti su ankstyvu klausos praradimu ir tokiomis ligomis kaip spengimas ausyse, turite atpažinti jų požymius. Štai pagrindiniai klausos sutrikimo simptomai:

  • Vis sunkiau suprasti kalbą triukšmingame fone, pavyzdžiui, bare ar restorane.
  • Norint tęsti pokalbį, reikia daugiau susikaupimo (ir galbūt skaitymo iš lūpų), ypač kai kalba keli žmonės.
  • Jums reikia didesnio televizoriaus garsumo, bet ne visada kalba ekrane tampa aiškesnė.
  • Perkant ne visada supranti pardavėją.
  • Sunku aiškiai girdėti kitus, kai esate automobilyje ar naudojatės viešuoju transportu
  • Žmonės, kurie jus gerai pažįsta, pastebi, kad jūsų klausa pablogėjo.

Žemiau taip pat aprašėme 5 natūralius būdus, kaip išsaugoti gerą klausą!

5 paprasti žingsniai, kaip apsaugoti gerą klausą

apsaugoti gerą klausą

Dauguma žmonių pasaulyje gali laisvai valdyti savo 5 pagrindinius pojūčius. Tai klausa, uoslė, rega, skonis ir lytėjimas. Žinoma, yra ir tokių, kurie serga įgimtomis ar įgytomis lėtinėmis ligomis ir ligomis, kurios trukdo normaliai funkcionuoti. Tai gali būti dalinis gebėjimo suvokti ir atkurti garsą vienoje iš ausų praradimas. Arba toliaregystė, astigmatizmas ir trumparegystė, kaip regėjimo sutrikimai. Bet koks nuolatinis mūsų jautrumo sutrikimas sumažina mūsų gyvenimo kokybę. Ir tai verčia mus jaustis mažiau nei pilnais.

PSO (Pasaulio sveikatos organizacijos) duomenimis, 1 iš 5 arba 5,5 % visų pagyvenusių žmonių kenčia nuo tam tikro klausos praradimo. Iš jų 18-35 metų amžiaus yra daugiau nei 1 mlrd. Dėl to sveikatos priežiūros išlaidos per metus sudaro 980 mln.

Deja, retai klausiame savęs, ar su mūsų gebėjimu girdėti viskas gerai. Tik pradėjus netekti klausos ar spengus ausyse, nusprendžiame apsilankyti pas ENT specialistą. Ir dėl to prevencinės priemonės tampa neveiksmingos.

Ką daryti, kad mano klausa būtų gera? Kaip tinkamai atlikti kurtumo prevenciją? Ar man reikia reguliariai valyti ausų sierą tirpalu? Ar turėčiau būti atsargus, kokiais decibelais esu veikiamas?

Žemiau mes pasirinkome 5 paprastus veiksmus, padėsiančius išlaikyti gerą klausą, kuriuos gali atlikti visi!

  • Triukšmingoje aplinkoje naudokite ausų kištukus ir kitas decibelų valdymo priemones! Dauguma tokių gaminių yra pagaminti iš putplasčio arba gumos, gerai patenka į ausies kanalą. Jie gali sumažinti triukšmą nuo 15 iki 30 decibelų. Jie tolygiai sumažina triukšmo lygį visais dažniais. Naudinga žmonėms, kurie domisi muzika ar dirba statybose.
  • Klausykitės radijo, televizijos ir muzikos mažesnėmis vertėmis. Galite šiek tiek sumažinti aplinkinių įrenginių garsumą. Tai padės apsaugoti jūsų klausos sveikatą.
  • Apriboti rūkymą ir alkoholio vartojimą. Jums gali pasirodyti keista, kad šie du blogi įpročiai turi įtakos jūsų gebėjimui normaliai atkurti ir suvokti garsus. Bet tai yra mokslinis faktas! Tyrimai įtikinamai parodė, kad cigarečių dūmai, tiek pasyviai, tiek aktyviai nuryti, pažeidžia klausą. Tas pats pasakytina ir apie stipraus alkoholio vartojimą, kuris gali sukurti toksišką aplinką ausyje.
  • Reguliariai mankštinkitės ir sumažinkite stresą. Reguliarūs fiziniai pratimai gerina kraujotaką ir padeda užtikrinti tinkamą ausų aprūpinimą krauju. Psichinė įtampa ir stresas sustabdo kraujotaką. Gyvenkite ramiau ir reguliariai sportuokite, kad apsisaugotumėte nuo klausos praradimo ar sutrikimo.
  • Vartokite daugiau maisto, kuriame gausu vitaminų ir mineralų! Ar žinojote, kad tam tikri vitaminai, tokie kaip B12, yra būtini gerai klausai? Tas pats pasakytina apie mineralus, tokius kaip kalis ir magnis. Taip pat įrodyta, kad geležies stokos anemija yra susijusi su sumažėjusiu garso replikacijos gebėjimu.

#1. Reguliariai valykite ausų vašką!

Taip pat žinomas medicininiu terminu cerumen, ausų siera yra natūralus gynybos mechanizmas. Jis apsaugo ausies vidų nuo pašalinių dalelių, bakterijų ir infekcijų. Jį išskiria specialios liaukos, esančios jūsų išorinėje ausyje, o spalva ir konsistencija kiekvienam žmogui skiriasi.

Nors nedidelis ausų sieros kiekis yra naudingas, jo perteklius gali sukelti nedidelį klausos praradimą ir diskomfortą. Jei įtariate, kad turite užsikimšimą, kreipkitės į ENT. Niekada nebandykite jo pašalinti patys. Jūs rizikuojate įstumti jį į ausį ir pažeisti subtilų ausies kanalo pamušalą arba ausies būgnelį.

Reguliariai valykite ausų vašką

#2. Pabrėžkite vitaminus ir mineralus!

Kai kurie vitaminai ir mineralai buvo susiję su geresne ausų ir klausos funkcija. Tarp jų folio rūgštis užima pirmąją vietą. Tai skatina tinkamą kraujotaką ausyse, taip pat energijos gamybą ląstelėse. Magnis taip pat svarbus. Jis palaiko sveiką nervų funkciją klausos sistemoje ir apsaugo nuo vidinio arterijų gleivinės pažeidimo.

Cinkas apsaugo ausų plaukų ląsteles, kurios yra atsakingos už virpesių skleidimą, siunčiančius elektrinius signalus į smegenis. Jis taip pat palaiko organizmo imuninę sistemą, kovodamas su ausų infekcijomis. B grupės vitaminai suteikia daug galimų privalumų klausos išsaugojimui, įskaitant skysčių lygio reguliavimą ir deguonies naudojimo optimizavimą.

#3. Sumažinkite cigarečių kiekį!

Tyrimai rodo, kad rūkymas padvigubina ankstyvo klausos praradimo riziką. Klausą ir gebėjimą girdėti labai pablogina nikotino ir anglies monoksido poveikis. Rūkymas taip pat dirgina vidurinės ausies gleivinę ir sutrikdo normalią Eustachijaus vamzdelio veiklą. Nustatyta, kad nikotinas sukelia spengimą ausyse (spengimą ausyse). Kai kurie ekspertai mano, kad tai gali trukdyti neurotransmiteriams, kurie perduoda pranešimus iš klausos nervo į smegenis. Apsaugokite gerą klausą su Ottomax+

#4. Atlikite reguliarią ausų gimnastiką!

Atlikite reguliarią ausų gimnastiką

Ausys atpažįsta, bet smegenys jas interpretuoja. Pratimai, stiprinantys jūsų smegenų klausymo supratimo įgūdžius, gali padėti jums tapti geresniu klausytoju. Savotišką ausų gimnastiką galima atlikti gana lengvai. Išeikite pasivaikščioti į mišką, paplūdimį ar panašią aplinką su nedideliu dirbtiniu triukšmu. Susikoncentruokite į aplinką ir įrašykite viską, ką girdite, nuo paukščių čiulbėjimo iki vėjo pučiamo. Kartokite šį pratimą keletą dienų iš eilės, kad lengviau prisitaikytumėte prie aplinkos triukšmo.

Galite pabandyti ką nors kita. Paprašykite draugo jums garsiai perskaityti knygą ar žurnalą nepažįstama tema. Po kiekvieno sakinio pabandykite tiksliai pakartoti tai, ką jis pasakė. Kai galėsite nuosekliai kartoti sakinius žodis po žodžio, išbandykite pratimą dar kartą įjungę televizorių arba triukšmingame restorane. Žinoma, jums nereikia kovoti su klausos gimnastika.

#5. Medituokite giliai ir reguliariai!

Vis daugiau žmonių kreipiasi į meditaciją, kad pagerintų klausos sveikatą. Taip yra todėl, kad atsipalaidavimas ir gilus kvėpavimas padidina kraujo tekėjimą į smegenis. Tai gali padėti geriau įsijausti į garsus, kurie paprastai nekreipia dėmesio. Nors meditacija yra labiau psichinė nei fizinė veikla, ji gali būti naudinga tiems, kurie nori girdėti aiškiau.

Gyvenimo garsas atneša džiaugsmą ir ramybę!

 džiaugsmą ir ramybę

Kiekvienas vaikas ir suaugęs anksti ryte džiaugiasi paukščių giesme. Tas pats pasakytina ir apie pokalbius, vykstančius triukšmingoje ir linksmoje kompanijoje. Kad galėtumėte jais mėgautis, turėtumėte padaryti viską, kas įmanoma, kad jūsų klausa būtų gera. Neleisk, kad kas nors to iš jūsų atimtų!

Posts not found

Sveikata Grozis