Kojų pirštų grybelis ir alternatyvūs būdai jo atsikratyti!

Skaitymo laikas: 5 min

Kojų pirštų grybelis ir alternatyvūs būdai jo atsikratyti!

Prasidėjus karščiams ir vasarai taip pat kyla naujų kosmetinių problemų rizika. Pėdų grybelinės infekcijos yra viena iš jų. Skaitytojai turbūt žino, kad onichomikozė dažniausiai suserga vasarą reguliariai avint uždarus ir nepralaidžius batus. Tačiau tai ne vienintelė priežastis. Apsilankymas paplūdimiuose ir baseinuose, kur ne visada visiškai kontroliuojama higiena, yra dar viena dažna grybelio atsiradimo priežastis. Praktika, kai būname su draugais avėti svetimus batus ar apsiauti šlepetes, taip pat sudaro sąlygas vystytis mikozinėms mielėms. Daug diskutuojama, ar mikozė yra rimta sveikatos problema.

Kai jie yra ankstyvoje stadijoje, juos sunku atpažinti. Be to, jie neturi itin neigiamo poveikio žmogaus organizmui. Tačiau jei leisime jiems pasiekti vieną iš ekstremalesnių fazių, jie tiesiogine prasme gali žlugti mūsų imunitetą. Taip tampame imlūs daugeliui ligų. Ir jie palaipsniui blogina mūsų sveikatos būklę. Taip pat yra realus pavojus prarasti nago plokštelę. O oda aplinkui pasidaro šiurkšti, tarsi visą gyvenimą lauke dirbtume sunkų fizinį darbą. Kūno ir odos detoksikacijos, taip pat visiško organizmo ir kepenų valymo nuo toksinų procedūros yra daugiau nei svarbios. Turėtume dėti visas pastangas ir sutelkti dėmesį į maistą, kuris stabdo grybelinių infekcijų vystymąsi. Taip pat yra natūralių preparatų, kurie gali būti naudojami būtent šiam tikslui. Keramin kremu lengva tepti pėdų dermą.

Kas yra kojų nagų grybeliai?

kojų nagų grybeliai

Grybelį ant kojų (pagal medicininį terminą – onichomikozė) sukelia mikroorganizmai, pažeidžiantys viršutinį odos sluoksnį. Jie vystosi drėgnose, šiltose ir nevėdinamose vietose. Dažniausiai pažeidžiami kojų pirštai ir tarp jų esantis epidermio audinys. Grybai gali sukelti odos lupimąsi, niežėjimą, įtrūkimus, lydimą skausmo ir nemalonaus kvapo.

Kada ir kodėl atsiranda grybeliai ir onichomikozė?

Pėdų grybelis gali būti opi problema bet kokio amžiaus žmonėms. Jų išvaizda gali būti siejama su keliomis pagrindinėmis priežastimis. Populiariausi iš jų yra:

  • Avėti nevėdinančius ir garuojančius batus – jie sukuria puikią aplinką grybeliui augti, ypač tarp pirštų. Mikotiniai mikroorganizmai yra tobuloje vystymosi aplinkoje – drėgnoje ir šiltoje vietoje. Karštis ir gausus prakaitavimas vasaros mėnesiais dar labiau skatina jų vystymąsi.
  • Higienos trūkumas, tų pačių kojinių ir batų nešiojimas kasdien taip pat gali sukelti pėdų grybelį.
  • Nehigieniškų ir blogai valomų patalpų naudojimas – tai reiškia viešąsias vietas, tokias kaip baseinai, paplūdimiai ar sporto salės vonios kambariai. Prasidėjus vasaros mėnesiams, mūsų apsilankymai tokiose vietose tampa vis dažnesni. O su jomis didėja ir galimybė užsikrėsti mikozinėmis bakterijomis. Jie gali plisti nuo žmogaus iki žmogaus. Tokiose vietose svarbu vengti vaikščioti basomis, nes tai padidina riziką.
  • Antibiotikų vartojimas – jų vartojimas silpnina imuninę sistemą ir dėl to esame labai jautrūs grybelinėms infekcijoms. Štai kodėl labai svarbu pamaitinti kūną probiotikais, kai tik baigsis gydymas antibiotikais. Taigi organizmas galės įgyti gydymo metu prarastas reikalingas medžiagas.
  • Nešioti kažkieno batus – dėvint kažkieno batus, grybelis gali plisti nuo žmogaus iki žmogaus. Todėl profilaktikos tikslais patariama vengti batų „mainymosi“ su draugais ar artimaisiais. Tas pats pasakytina apie kitų žmonių naudojamus rankšluosčius, skalbimo šluostes ar kojines. Skalbinių plovikliai ne visada yra pakankamai stiprūs, kad juos pašalintų.

Kaip galime apsisaugoti nuo grybelių ir mikotinių mikroorganizmų?

grybelių ir mikotinių mikroorganizmų

Šiais laikais yra daugybė būdų, kaip išvengti grybelio atsiradimo ant pėdų ir rankų odos. Pirmasis iš jų – dėvėti tinkamus vėdinamus batus ir ugdyti higieninius įpročius, kurie pašalina sąlygas jų mielėms vystytis. Tačiau niekas negali garantuoti, kad jų neatsiras. Tokiais atvejais galime naudoti ir natūralios sudėties bei savybių biokosmetikos priemones. Jų pagrindinis tikslas yra neigiamai paveikti onichomikozės sporas.

Be pirmiau minėtų praktikų, yra keletas alternatyvių metodų. Kiekvienas iš jų gali prisidėti prie grybelinės infekcijos patyrusios dermos valymo ir džiovinimo. Naudokite juos, kad paveiktumėte epidermio pH lygį, pašalindami sąlygas pėdų grybelio kolonijų susidarymui:

1. Arbatmedžio eterinio aliejaus tirpalas – švelnus grybelių valymas!

Arbatmedis yra žinomas dėl savo priešgrybelinių ir antibakterinių savybių. Šį metodą galite naudoti įlašindami kelis lašus eterinio aliejaus į indą (dubenį ar puodelį). Galite lengvai įpilti kokosų arba alyvuogių aliejaus. Tada paimkite dalį mišinio ir lėtais, sukamaisiais judesiais masažuokite problemines pėdų vietas.

2. Obuolių sidro actas – valymas kiekvieną dieną apsaugo nuo manęs grybelio!

Obuolių sidro actas

Didelis obuolių sidro acto rūgštingumas padeda pašalinti grybelius, jų sporas ir susijusias bakterijas. Rekomenduojama sumaišyti 125 ml. obuolių sidro acto, 1,5 l šilto vandens ir 7 ½ (75 g) kepimo sodos dubenyje. Tada galite panirti ir palaikyti kojas apie 30 minučių. Nuplaukite kojas ir nusausinkite jas minkštu rankšluosčiu. Procedūrą kartokite 2 (du) kartus per dieną – ryte ir vakare. Taip pat iš pradžių galite 15 minučių pamirkyti kojas tiesiog obuolių sidro acte. Tai juos išvalys ir atnaujins. Ir tik tada įpilkite soda ir šilto vandens ir palikite dar 20 minučių.

3. Česnakai – daugiau nei naudingi už virtuvės ribų!

Česnakai

Česnakai nuo seno buvo naudojami kaip liaudies medicinos priemonė įvairioms problemoms malšinti. Manoma, kad jis itin naudingas kovojant su kenksmingomis bakterijomis, mikroorganizmais ir grybeliais. Tai yra vadinamosios „supergydymų“ trejeto dalis. Jame yra ingrediento ajoene, kuris, kaip manoma, padeda kovoti su grybeliniais kenkėjais ir juos naikinti.

Tai galite išbandyti namuose sutraiškę 3–4 skilteles česnako ir įdėję jas į dubenį su šiltu vandeniu. Šildykite kojas 30 minučių 2 kartus per dieną. Svarbu atsižvelgti į česnako kvapą. Po procedūros naudokite losjoną ar kitą būdą, kad užgesintumėte stiprų ir aštrų aromatą.

4. Jodas – nedidelis kiekis lengvesniems grybelio ant kojų atvejams!

Gydymas jodu rekomenduojamas tik tada, kai grybelis yra pradinėje vystymosi stadijoje. Tepti galima itin lengvai – tereikia 2 (du kartus) per dieną pažeistas vietas patepti jodo tinktūra. Jei nepavyksta išvalyti mielių ir grybelių sporų nuo odos grybelio, naudokite kai kuriuos kitus pasiūlymus. Kadangi onichomikozė yra labai užkrečiama, būtinai kreipkitės į dermatologą.

5. Alyvuogių aliejus ir citrinų sultys – puikus salotų padažas ir priemonė nuo grybelio!

Alyvuogių aliejus ir citrinų sultys

Dubenyje sumaišykite vienodus kiekius alyvuogių aliejaus ir šviežiai spaustų citrinų sulčių. Sumaišykite juos ir skysčiu tepkite problemines odos vietas. Jei norite, taip pat galite pridėti šiek tiek čiobrelių. Manoma, kad jis padeda nuo odos sudirginimo ir infekcijų.

6. Kepimo soda (natrio bikarbonatas) – puiki priemonė nuo grybelio!

Įprasta soda yra produktas, kurio kiekviename namų ūkyje gausu. Manoma, kad natrio bikarbonatas turi priešgrybelinių savybių rankų ir kojų odą. Norėdami išbandyti šį metodą, ištirpinkite maždaug pusę puodelio kepimo sodos dubenyje su šiltu vandeniu. Mirkykite kojas 15-20 minučių. Kai baigsite, galite nusausinti kojas, bet jokiu būdu jų neskalaukite. Leiskite valymo priemonei visiškai susigerti ir išvalyti dermą.

7. Levandų eterinis aliejus – kvapnus detoksikacijos metodas!

Levandų eterinis aliejus

Levandos gali būti naudingos ir nuo grybelių – manoma, kad jos turi odą raminančių savybių. Aliejus padeda pašalinti nemalonų niežulį ir atkurti normalią odos tekstūrą bei drėgmės lygį. Eteriniu aliejumi reikia tepti problemines odos vietas 2 (du) kartus per dieną.

Jokių grybų – pasirūpinkime savo higiena ir grožiu natūraliai!

Kojų pirštų grybelis ir alternatyvūs būdai jo atsikratyti!

Natūrali, bet kasdienė savęs priežiūra gali padėti išvengti daugelio nepageidaujamų odos problemų. Tam padeda ir kasdienė asmens higiena naudojant atitinkamas biokosmetikos priemones su natūraliais ekstraktais. Sveika ir subalansuota mityba, tinkama detoksikacija ir reguliari mankšta dar labiau prisidėtų prie geros nuotaikos mūsų kūne.

O jei atsitiktų taip, kad ant mūsų pėdų dermos patenka nemalonūs grybai ir parazitai, turime žinoti vieną dalyką. Visada galime kreiptis į organinį epidermio valiklį. To pavyzdys yra Keramin kremas, skirtas dezinfekuoti ir drėkinti mikozinę odą. Jame yra klotrimazolo ekstraktas ir medus. Kitas geras natūralus kremas nuo pėdų grybelio yra Zenidol

Sveikata Grozis