Venų varikozė – priežastys ir gydymas – viskas, ką reikia žinoti

Skaitymo laikas: 3 min

Venų varikozė – priežastys ir gydymas – viskas, ką reikia žinoti

Venų varikozė yra lėtinė liga. Jie yra kraujospūdžio ir kraujo siurbimo organizme problemos požymis. Juos galima lengvai atpažinti iš telangiektazijų. Tai vadinamieji „voras“ arba „tinklą primenančios“ išsiplėtusios venulės arba mažos venos. Jų spalva svyruoja nuo mėlynos iki tamsiai mėlynos ir violetinės spalvos. Labai dažnai juos painioja ir žmonės laiko išsiplėtusiais kapiliarais, bet iš tikrųjų taip nėra. Be estetinio nemalonumo, jiems dar būdingas diskomfortas judant, odos patinimas pažeistoje vietoje, mėšlungis, skausmas ir sunkumo jausmas. Simptomai dažniausiai pablogėja vėlai vakare ir anksti ryte, kai organizmas yra labiausiai išsekęs.

Mokslui pavyko nustatyti, kad moterys nuo jų kenčia dažniausiai. Dažnai jos susidaro paskutinėmis nėštumo stadijomis, kai organizmui tenka didžiausias krūvis. Jie taip pat laikomi nepagydomais. Gydytojai gali skirti tik gydomąsias procedūras ar įvairius vaistus simptomams palengvinti. Laimei, dabar rinkoje yra daug įvairių priemonių, skirtų palengvinti ir sustiprinti kojų venų varikozę. Kaip ir kremas gražioms kojoms be matomų venų varikozės požymių, Neoveris.

Norint sumažinti jų atsiradimo tikimybę ir problemos gilėjimą, pravartu permąstyti savo gyvenimo būdą. Pasaulio sveikatos organizacija neseniai paskelbė, kad didžiausias žudikas pasaulyje yra stresas. Stenkitės kontroliuoti savo kasdienį stresą. Norėdami atsipalaiduoti, galite pabandyti tai daryti su joga ir meditacija. Arba vartodami daugiau žolelių ir maisto produktų, kurie ramina protą ir dvasią.

Gerai savo valgiaraštį pritaikyti prie natūralesnio ir širdžiai draugiškesnio gyvenimo būdo. Valgykite daugiau maisto produktų, kuriuose gausu Omega-3 riebalų rūgščių. Stenkitės, kad jūsų vartojami produktai būtų natūralūs imunostimuliatoriai.

Kas sukelia venų varikozes?

Kas sukelia venų varikozes?

Venų varikozė atsiranda, kai venos išsiplėtė, išsiplėtė ir prisipildo kraujo. Varikozinės venos paprastai atrodo patinusios ir šiek tiek iškilusios virš pažeistos vietos paviršiaus. Jiems būdinga melsvai violetinė arba raudona spalva. Dažniausiai jie taip pat yra siaubingai skausmingi. Liga yra plačiai paplitusi, ypač moterims. Apie 25% visų suaugusiųjų kenčia nuo jo. Dažniausiai išsiplėtusios (vorinės) venos atsiranda apatinėje kojų dalyje – nuo ​​kelio iki kulkšnių. Tai siejama su tuo, kad ten sutelkta didžioji dalis kūno įtampos ir spaudimo.

Mokslas nustatė, kad nemalonus darinys atsiranda, kai venos negali tinkamai pumpuoti kraujo į įvairias kūno dalis. Kaip galite atspėti, apatinių galūnių atveju jis turėtų judėti prieš gravitaciją – iš apačios į viršų. Šis procesas be galo vargina kraujagyslių sieneles, jos dažnai neatlaiko krūvio. Jie pradeda plėstis, kad toliau aprūpintų krauju kūno organus ir audinius.

Dauguma mokslininkų venų varikozės nelaiko rimta liga. Tai galimos širdies ir kraujagyslių sistemos problemos požymis, tačiau pats savaime nėra mirtinas. Išgydyti venų varikozę nėra. Dažniausiai skiriamos ir rekomenduojamos terapinės procedūros ir vaistai yra labiau skirti šalutiniam venų varikozės poveikiui numalšinti. Daugelis mano, kad jie taip pat turi vidinių venų varikozės.

Manoma, kad šie veiksniai gali sukelti varikozinių venų susidarymą:

  • Antsvoris;
  • Nesubalansuota mityba, kurioje yra daug kenksmingų riebalų ir angliavandenių;
  • Nėštumas;
  • Prasta cirkuliacija;
  • Esama lėtinė hipertenzija;
  • Per didelis alkoholio, gazuotų gėrimų ir cigarečių vartojimas;
  • Genetinė apkrova;
  • Per ilgai stovėti ar sėdėti;

Kas daroma dėl venų varikozės – Gydymo metodai

venų varikozės

Jei venų varikozė yra pradinėje stadijoje arba pacientas nesijaudina dėl kojų išvaizdos, gydytojai dažnai nieko neskiria. Problema ta, kad atsiradus varikozei, ji išlieka mūsų palydovu visą gyvenimą. O jos būklė gali tik komplikuotis ir pablogėti. Žinoma, medicina turi įvairių metodų ir metodų venų varikozei gydyti.

Tradiciniai venų varikozės gydymo metodai yra šie:

  • Chirurgija: venų perrišimas ir pašalinimas yra chirurginis gydymas, kuriam reikia anestezijos. Procedūros metu chirurgas padaro pjūvį odoje, kad galėtų pasiekti išsiplėtusią veną ir ją pašalina. Nors buvo sukurtos atnaujintos venų šalinimo operacijų variacijos, jos atliekamos rečiau, nes atrandamos naujos neinvazinės gydymo galimybės.
  • Kompresinių kojinių ir antblauzdžių dėvėjimas: tai vienas moderniausių būdų kovoti su venų varikoze. Pėdkelnės, kojinės ir pėdkelnės dažniausiai kuriamos iš specializuotos tamprios medžiagos. Jo tikslas – tiesiogine to žodžio prasme „sustatyti“ venas į savo vietas, nesukeliant papildomo diskomforto jausmo.
  • Skleroterapija: tai injekcijos metodas, kai pacientui suleidžiama speciali medžiaga, kuri blokuoja išsiplėtusią veną. Taigi ji nustoja spausti kitus.

Kokie gyvenimo būdo pokyčiai rekomenduojami žmonėms, sergantiems varikoze?

Kokie gyvenimo būdo pokyčiai rekomenduojami žmonėms

Bet kokia medicininė problema reiškia tam tikrus gyvenimo būdo pokyčius. Bet jie yra kažkas nekintamo, kuris neturėtų mūsų gąsdinti. Taip pat neturėtume nuo jos bėgti. Jei susiduriate su sunkumais, prisiminkite, kad tai darote dėl savo gerovės ir geros kūno būklės. Nebūsite ypač laimingi, jei venų varikozė prikaustys prie lovos namuose, tiesa?

Štai keletas gyvenimo būdo pokyčių, rekomenduojamų žmonėms, sergantiems varikoze:

  1. Stenkitės nepraleisti per daug laiko tiesiog stovėdami ar sėdėdami.
  2. Gerai kontroliuokite ir subalansuokite svorį bei suvartotų ir išeikvojamų kalorijų skaičių.
  3. Pereikite prie natūralios dietos, kuri yra naudinga širdies ir arterijų sveikatai.
  4. Lengvai, bet reguliariai mankštinkitės, kad pagreitintumėte medžiagų apykaitą ir pagerintumėte kraujotaką.
  5. Dėvėkite patogius drabužius, kurie pernelyg nesuspaudžia jūsų galūnių.

Venų varikozė – diagnozė, o ne sakinys!

Venų varikozė – diagnozė, o ne sakinys!

Kiekvienas žmogus senstant neišvengiamai pradeda kamuoti tam tikrų sveikatos problemų. Niekas nėra apsaugotas nuo venų varikozės. Jei norite išvengti nemalonių voratinklių atsiradimo, pasistenkite imtis būtinų prevencinių priemonių. Reguliariai mankštinkitės ir valgykite teisingai. Jei reikia, visada galite pasitepti natūralia priemone odai su varikoze. Kaip ir kremas gražesnei kojų odai be matomų venų varikozės Neoveris. Pasirūpink savimi.

Sveikata Grozis