Cistitas ir šlapimo nelaikymas – ką apie juos žinome

Skaitymo laikas: 5 min

Cistitas ir šlapimo nelaikymas

Cistitas ir šlapimo nelaikymas jau seniai buvo galvojami ir laikomi visų pirma moterų sveikatos problemomis. Tačiau mokslininkai per pastaruosius du dešimtmečius pastebėjo, kad vis dažniau nuo jo kenčia sveiki vyrai ir vaikai. Kas tai sukėlė? Na, pradėkime nuo paaiškinimo, kas yra medicininė problema. Cistitas yra bakterinė šlapimo pūslės gleivinės infekcija. Jį pirmiausia sukelia E. coli bakterijos. Kitos jo atsiradimo priežastys gali būti reakcijos į tam tikrus vaistus, kontraceptikus, intymiai higienai netinkamas priemones, kateterio naudojimas.

Daugeliu atvejų cistitas ir šlapimo nelaikymas gali būti gydomi namų gynimo priemonėmis. Taip pat galite sustiprinti savo sveikatą vartodami vaistažolių papildus. Šiandien rinka siūlo platų asortimentą produktų, kurie gali padėti nuraminti simptomus ir normalizuoti šlapinimąsi. Jų oficialioje svetainėje siūloma pelninga kaina, o sudėtis yra visiškai natūrali, jos sudėtyje yra niacino ir vitamino C. Taip pat būtinai laikykitės geros asmeninės higienos. Naudokite produktus, kurie atitinka jūsų individualius poreikius ir nesukelia papildomo kūno dirginimo.

Kas yra cistitas ir šlapimo nelaikymas? Kodėl moterys nuo jų kenčia dažniau nei vyrai? Kaip gydyti jų simptomus namų gynimo priemonėmis? Kokie yra geriausi natūralūs produktai šlapimo pūslės infekcijoms gydyti? Kokių asmens higienos priemonių reikia imtis norint išlikti sveikiems ir švariems? Kaip išvengti problemos?

Sužinokite viską apie cistitą ir šlapimo nelaikymą kitame straipsnyje!

Kas yra cistitas ir šlapimo nelaikymas

Kas yra cistitas

Cistitas ir šlapimo nelaikymas gali atsirasti dėl šių priežasčių:

  • Nepakankama asmeninė higiena. Tai reiškia, kad intymią zoną plaukite per dažnai arba per prastai. Dėl netinkamos higienos dauginasi didelė bakterijų paletė ir tai yra infekcijos vystymosi veiksnys. Kita vertus, urogenitalinė sritis turi savo apsauginę naudingų bakterijų mikroflorą. Jei ši vieta nuolat dezinfekuojama geliais, muilu ir kitomis dezinfekavimo priemonėmis, bus pažeistas apsauginis gyvenimo barjeras.
  • Seksualiniai kontaktai. Cistitas nėra lytiniu būdu perduodamas. Bet gerai pasilinksminus tarp paklodžių iš karto nusiprausti ir nusiprausti. Tai pašalins bakterijas, kurios pateko į šlaplę.
  • Nepakankamas skysčių suvartojimas. Šlapimas turi grynai mechaninį šlapimo takus valantį poveikį. Kai jo mažai, susidaro sąlygos bakterijoms susilaikyti.
  • Virškinimo trakto problemos. Viduriavimas ir vidurių užkietėjimas yra cistito išsivystymo priežastis dėl žarnyno bakterijų plitimo urogenitalinėje srityje.
  • Kateterizacija, trauma, cistoskopija ir operacinės intervencijos. Šlaplės kateterio įdėjimas arba bet kokia intervencija per šlaplę gali sukelti bakterines infekcijas.
  • Diabetikai su šlapimu išskiria gliukozę, kuri yra puiki terpė daugintis mikroorganizmams.

Cistitas ir šlapimo nelaikymas yra vienos iš labiausiai paplitusių ir nemaloniausių urologinių ligų. Savo esme tai yra šlapimo pūslės gleivinės uždegimai. Tai gali būti cheminiai, spinduliniai ar bakteriniai uždegimai, pastarieji dažniausiai pasitaikantys. Tokiais atvejais patogeninės bakterijos patenka į šlapimo pūslę. Ten jie išsivysto ir pradeda reikštis pirmieji ligos simptomai. Įprastomis aplinkybėmis šioje vietoje trūksta bakterinės floros. Daugybė mikroorganizmų, patenkančių į jį, visada sukelia vadinamąjį ūminį cistitą. Dažniausia jo vystymosi priežastis yra žarnyno bakterijos.

Šia liga serga visos amžiaus grupės nuo vaikų iki pagyvenusių žmonių. Statistika rodo, kad šlapimo takų uždegimu suserga vidutiniškai 30–50% gyventojų. Moterys serga iki 3 kartų dažniau nei vyrai. Taip yra dėl jų trumpesnės šlaplės, kuri yra būtina sąlyga, kad ligas sukeliančios bakterijos galėtų lengviau patekti. Būtinai pasirūpink savimi. Yra daug natūralių papildų, kurie padeda gydyti cistito simptomus ir priežastis.

Kodėl moterys cistitu serga dažniau nei vyrai

cistitu, vyrai, moterys

Štai keletas pagrindinių faktų, kuriuos kiekviena moteris turėtų žinoti apie cistitą:

  • Maždaug 1 iš 3 moterų per savo gyvenimą turi bent vieną cistito epizodą. Labai dažnai būklė kartojasi.
  • Apie 81% visų šlapimo takų infekcijų atvejų yra susiję su moterimis.
  • Daugiau nei 27 % moterų, sergančių UTI epizodu, per ateinančius 6 mėnesius patiria kitą epizodą, o 48 % – per kitus metus.
  • Seksualiai aktyvioms moterims gresia didesnė LPI (lytiniu keliu plintančių infekcijų) rizika nei kitoms švelnesnės lyties atstovėms.
  • Moterys yra labiau linkusios į šlapimo pūslės infekcijas dėl šlaplės dydžio ir vietos jų kūne.

Cistitas yra liga, su kuria susiduria beveik kiekviena moteris, ir tai yra šlapimo pūslės gleivinės uždegimas. Uretritas, kuris gali išsivystyti lygiagrečiai su cistitu arba savarankiškai, yra šlaplės uždegimas. Remiantis statistika, kas ketvirta moteris bent kartą gyvenime sirgo cistitu. Moterys dėl anatominių ypatumų tokių infekcijų aukomis tampa dažniau nei vyrai. Jų šlaplė yra trumpesnė, platesnė ir yra šalia makšties.

Moterims šlaplės anatominės savybės ir vieta yra būtinos sąlygos bakteriniam uždegiminiam procesui išsivystyti. Cistitas yra labiausiai paplitęs bakterinis uždegimas, kurį 80% atvejų sukelia Escherichia coli. Deja, dėl didelio bakterijos paplitimo kai kurios padermės pradeda formuotis atsparios antibiotikams.

3 pagrindiniai cistito tipai – kaip juos atpažinti

pagrindiniai cistito tipai

Tai yra 3 pagrindiniai cistito tipai ir kaip atpažinti jų skirtumus:

  1. Ūminis cistitas. Jam būdingas nevaldomas skausmingas poreikis šlapintis ir dirginimas šlapinimosi metu. Nors tai gali atrodyti siaubingai, tai yra trumpalaikė problema. Nors ūminis cistitas pasireiškia sunkesniais simptomais, jis praeina gana greitai. Paprastai tai trunka nuo kelių dienų iki savaitės, o naudojant namų gynimo priemones šis laikotarpis gali būti žymiai trumpesnis. Tačiau, jei laiku nesiimama priemonių, kapsulės gali išsivystyti į lėtinę formą. Gydykite jį naudodami natūralų produktą.
  2. Lėtinis cistitas. Tai pasireiškia šiek tiek švelnesniais simptomais. Paprastai jam būdingas ne skausmas, o nuolatinis diskomfortas ir sporadiškos paūmėjimo situacijos. Tai priklauso nuo aplinkos veiksnių ir bendros paciento sveikatos.
  3. Antrinis cistitas. Tai infekcija, atsiradusi dėl kitos ligos, kaip komplikacija. Ši komplikacija trunka mėnesius. Paprastai sprendimas yra pašalinti pagrindinę ligą, kuri sukėlė uždegimą. Tuo tarpu, norint palengvinti ligos simptomus, naudinga taikyti naminius vaistus nuo cistito ar kitos homeopatijos. Tas pats galioja ir vyrams, sergantiems lėtiniu prostatitu ir GPH. Vienas iš patikimiausių yra Prostalis.

Kaip gydyti cistito simptomus namų gynimo priemonėmis

Cistitas nėra kažkas naujo mūsų pasaulyje. Mūsų močiutės ir prosenelės su tuo ne kartą susidūrė ir galėjo sėkmingai naudoti vaistažoles bei naminius vaistus. Veiksmingiausia gudrybė skausmui ir pilvo patinimui malšinti yra šilumos naudojimas. Tai gali būti tik šiltas rankšluostis arba karšto vandens butelis. Homeopatija rekomenduoja vartoti spanguoles sergant cistitu.

Jei norite sėkmingai taikyti namų gynimo priemones nuo cistito, turite dėvėti lengvus, vėsius ir laisvus drabužius. Taip pat būtinai turėkite apatinius, kurie nespaudžia tiek pilvo, tiek lytinių organų. Kitas žingsnis gydant cistitą namuose yra padidėjęs skysčių suvartojimas. Vandenį reikia gerti nuolat mažais gurkšneliais. Reikėtų vengti skysčių, tokių kaip kava, alkoholis ir citrusinių vaisių sultys. Jie gali žymiai sustiprinti skausmą ir norą šlapintis, sabotuodami jau taikomas priemones.

Kaip apsisaugoti nuo cistito ir šlapimo nelaikymo – keletas naudingų patarimų

Kaip apsisaugoti šlapimo nelaikymo

Šie patarimai padės išvengti cistito ir šlapimo nelaikymo:

  • Gerkite daug vandens. Tai dar svarbiau, jei jums taikoma chemoterapija ar spindulinė terapija, ypač procedūrų dienomis.
  • Šlapintis dažnai. Jei norite eiti į tualetą, nedelskite.
  • Nuėjus į tualetą nuvalykite iš nugaros į priekį. Tokiu būdu sumažinsite bakterijų plitimo iš išangės į makštį ir šlaplę riziką.
  • Pirmenybę teikite dušui, o ne voniai. Jei esate linkęs į infekcijas, vonia jums nėra geriausias pasirinkimas. Ten lengvai plinta ir vystosi bakterijos.
  • Atsargiai nuplaukite intymią sritį aplink makštį ir išangę. Darykite tai kiekvieną dieną, pasikliavę subtiliomis intymios higienos priemonėmis, o ne agresyviais muilus ir dušo želė. Naudokite švelnius judesius, nes ši sritis yra ypač jautri dirginimui. Tai taip pat padės išvengti bėrimų.
  • Venkite dirbtinai kvepiančių intymios higienos priemonių ir dezodorantų. Jie gali sudirginti šlaplę ir šlapimo pūslę.
  • Eikite šlapintis kuo greičiau po lytinių santykių. Tokiu būdu sumažinsite bakterijų, kurios galėjo patekti į šlaplę, stagnacijos riziką.

Pirmųjų cistito simptomų atpažinimas

Tai yra dažniausiai pasitaikantys cistito simptomai:

  • Skausmas, deginimas ar perštėjimas šlapinimosi ar seksualinio kontakto metu;
  • Dažnesnis ir skubesnis noras šlapintis nei įprastai;
  • Tamsus, drumstas arba stipraus kvapo šlapimas;
  • Skausmas ir įtampa apatinėje pilvo dalyje;
  • Bendras negalavimas, skausmas ir silpnumas;

Cistitas – itin nemaloni sveikatos problema. Tai sukelia nuolatinį diskomfortą pacientui. Simptomams būdingas nuolatinis noras šlapintis ir pilvo patinimas. Šlapinant pastebimas itin stiprus skausmas. Pacientai dažnai tai apibūdina kaip kirpimo jausmą. Noras šlapintis yra toks dažnas, kad gana dažnai tai yra klaidingas pavojaus signalas, tačiau jį visada lydi būtent minėtas pjovimo skausmas.

Jis didėja su kiekvienu paskesniu bandymu šlapintis. Simptomus gali sustabdyti arba žymiai palengvinti homeopatija arba natūralių maisto papildų. Po intymumo akimirkų būtinai kruopščiai nusiprauskite. Tai padės išvengti ligos vystymosi. Rūpinkitės savo kūnu ir mylėkite jį visapusiškai!

Tinkama higiena apsaugo jus nuo bakterinių infekcijų

intymi higiena, šlapimo takų infekcija

Daugiau nei ketvirtadalis pasaulio moterų kenčia nuo nemalonių cistito ir šlapimo nelaikymo simptomų. Venkite tapti šios statistikos dalimi, laikydamiesi kai kurių pagrindinių higienos priemonių. Kruopščiai nuplaukite ir visada nuvalykite teisingai. Po lytinių santykių nusiprauskite po dušu.

Sveika mityba ir reguliari mankšta taip pat padės išvengti bakterinių infekcijų. Mineralų turtinga dieta skatina diuretikus ir detoksikuoja. Jie išplaus sistemoje esančias bakterijas ir normalizuos šlapinimąsi. Papildomai naudokite natūralius produktus, kurie nedirgina organų. Mylėk savo kūną, kad jis tave mylėtų!

Sveikata Grozis