5 būdai, kaip sumažinti cukraus kiekį kraujyje ir užkirsti kelią diabetui

Skaitymo laikas: 5 min

5 būdai, kaip sumažinti cukraus kiekį kraujyje sergant diabetu

Jūs tikriausiai girdėjote, koks kenksmingas yra cukrus. Bandote jį išbraukti iš savo dietos, nes galite priaugti papildomo svorio. Tačiau daugelis nesuvokia, kad gryniausia gliukozė yra pagrindinis organizmo energijos šaltinis. Mes negalime be jos. Net jei pereiname prie ketogeninės dietos, skatinančios organizmą naudoti ketonus normaliam funkcionavimui, angliavandenių mums vis tiek reikia.

Žmogaus smegenys netgi turi galimybę pačios gaminti gliukozę, jei koncentracija organizme nukrenta žemiau 25%. Štai kodėl taip svarbu palaikyti normalų cukraus kiekį kraujyje. Kai mūsų kūnas to nepajėgia, mes pradedame kentėti nuo būklės, dar vadinamos diabetu. Ji yra 2 pagrindinių tipų – 1 ir 2. Tai lėtinė autoimuninė liga, kai kasa nepajėgia pagaminti pakankamai insulino. Arba kūnas tiksliai nežino, kaip jį patekti į ląsteles. Tai hormonas, kurį organizmas gamina skaidydamas angliavandenius organizme.

Kaip reguliuoti cukraus kiekį kraujyje ir koks tiksliai yra normalus jo lygis? Ar turiu laikytis specialios dietos? Koks prietaisas naudojamas gliukozės kiekiui kraujyje matuoti? Ar galiu jį nuimti natūraliai? Kokius matavimo vienetus turėčiau sekti? Kokie yra pagrindiniai cukrinio diabeto simptomai?

Geriausia priežiūra yra prevencinė. Tūkstančiai žmonių Lietuvoje, norėdami geriau kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje, renkasi kreiptis į visiškai natūralias priemones. Diaform RX kapsulės yra vieni iš labiausiai pageidaujamų ekologiškų produktų. Jie turi prieinamą kainą ir visiškai natūralią sudėtį.

Žemiau sužinokite apie 5 būdus, kaip sumažinti aukštą cukraus kiekį kraujyje ir užkirsti kelią diabetui namuose!

Kas yra diabetas? Kiek rūšių yra?

Kas yra diabetas?

Trumpai tariant, diabetas yra cukraus (gliukozės) ir insulino kiekio kraujyje sutrikimas. Sergantiesiems kasos hormono gamyba ir panaudojimas yra rimtų sutrikimų. Jis daugiausia atsakingas už cukraus kiekio kraujyje mažinimą, rūpindamasis jo paskirstymu iš kraujotakos į kūno ląsteles.

Mokslas išskiria šiuos pagrindinius diabeto tipus:

  • 1 tipo cukriniu diabetu susergama, kai dėl autoimuninių ar kitų retų priežasčių pažeidžiama kasa ir ji negamina insulino. Ši forma dažniausiai diagnozuojama vaikystėje, tačiau gali pasireikšti ir suaugusiems.
  • Sergant 2 tipo cukriniu diabetu, kyla problemų dėl kasos insulino gamybos (trūkumo), ir dėl to, kad organizmas jį naudoja (atsparumas insulinui). Kai jį gaminančių ląstelių pažeidimas progresuoja tiek, kad jos nebegali spontaniškai išskirti pakankamai insulino, kad įveiktų organizmo atsparumą jam, cukraus kiekis kraujyje pakyla.

Gliukozės perteklius kraujyje yra problema, nes jis gali pažeisti kraujagysles. Be to, organizmo audiniai negali efektyviai panaudoti gliukozės energijai gauti. Taip yra dėl to, kad per daug jo lieka kraujyje, o ne patenka į ląsteles.

Svarbu pripažinti, kad didelis gliukozės kiekis yra kito lėtinio proceso pasekmė. Paprastai tai trunka metus, kol cukraus kiekis kraujyje pakyla. Geros naujienos yra tai, kad dieta ir mankšta gali padėti sumažinti atsparumą insulinui ir su tuo susijusį svorio padidėjimą. O tai savo ruožtu padeda užkirsti kelią 1 ir 2 tipo diabetui.

Kaip natūraliai sumažinti cukraus kiekį kraujyje?

kiekį kraujyje

1 ar 2 tipo diabeto vystymasis yra diagnozė, o ne sakinys. Todėl ja kenčiantys žmonės turėtų mąstyti pozityviai. Niekas nenori sirgti, tačiau yra daug pavojingesnių ir baisesnių sąlygų. Išmokite kasdien rūpintis savimi. Net jei sergate nuo insulino priklausomu diabetu, tai netrukdys gyventi normalaus gyvenimo. Cukraus kiekį kraujyje galima sėkmingai kontroliuoti.

Bet kaip tiksliai mes tai darome? Pirmiausia stebėkite juos gliukometru. Be to, vartokite pakankamai angliavandenių, kad jūsų kūnas suteiktų energijos. Tačiau taip pat nepersistenkite. Taigi jūs rizikuojate ne tik priaugti svorio, bet ir padidinti gliukozės kiekį kraujyje iki itin pavojingo lygio. Įsigykite cukraus, kurio jums reikia daugiausia iš vaisių ir daržovių, venkite makaronų ir konditerijos gaminių.

Žemiau taip pat atrinkome keletą naudingų patarimų žmonėms, kurie nori veikti prevenciškai prieš susirgimą diabetu!

  1. Pluoštas, pluoštas, pluoštas! Kuo daugiau tuo geriau. Jie padės stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje. Ir jie aprūpins skysčiais jūsų kūno ląsteles!
  2. Daugiau kokybiško miego! Mokslui gerai žinoma, kad miegas yra nepaprastai svarbus tinkamam kūno ir smegenų funkcionavimui. Įprasto poilsio ir atsipalaidavimo laiko sutrikimai lemia didžiulius kūno biochemijos pokyčius. Ir tai padidina diabeto riziką!
  3. Valdykite stresą! Niekas taip nesugriauna sveikatos kaip lėtinė nervinė įtampa. Skirkite pakankamai laiko atsipalaidavimui ir emociniam atsipalaidavimui. Darykite daugiau su žmonėmis, kuriuos mylite!
  4. Nepraleiskite pusryčių! Tai suteikia energijos, kurios reikia normaliai dienai pradėti. Valgykite mažesnėmis porcijomis, bet dažniau. Taigi organizmas lengviau juos virškina.
  5. Judėjimas yra gyvenimas! Reguliarus fizinis aktyvumas padeda tinkamai detoksikuoti. Tai padeda mums numesti svorio ir pagreitina termogenetinius procesus. Sportuokite saikingai, bet kiekvieną dieną!

Kokie yra diabeto ir didelio cukraus kiekio kraujyje simptomai?

Cukrinio diabeto simptomai skiriasi priklausomai nuo to, koks didelis cukraus kiekis kraujyje. Kai kurie žmonės, ypač sergantys prediabetu arba 2 tipo cukriniu diabetu, daugelį metų neturi jokių ligos požymių. Sergant 1 tipo cukriniu diabetu, jie dažniausiai atsiranda staiga ir greitai, būna sunkesni. Dėl to labai svarbu stebėti gliukozės kiekį kraujyje matuokliu ar prietaisu.

Pasak Amerikos diabeto asociacijos, šie simptomai rodo aukštą cukraus kiekį kraujyje:

  • Padidėjęs troškulys;
  • Dažnas šlapinimasis;
  • Stiprus alkis;
  • Nepaaiškinamas svorio kritimas;
  • Ketonų buvimas šlapime (jie yra šalutinis raumenų ir riebalų irimo produktas, atsirandantis, kai organizme nėra pakankamai insulino);
  • Nuovargis;
  • Irzlumas;
  • Neryškus matymas;
  • Lėtai gyjančios žaizdos;
  • Dažnos infekcijos – dantenų, odos ar makšties infekcijos;

Kokios yra cukraus kiekio kraujyje pamatinės vertės naudojant glikometrą?

glikometrą

Atminkite, kad neturėtumėte naudoti skaitiklio rodmenų kaip vienintelės diabeto ar prediabeto diagnozavimo priemonės. Jei cukraus kiekis kraujyje yra didelis, pagal šį prietaisą paprašykite savo šeimos gydytojo atlikti kraujo tyrimą, kad patvirtintumėte diagnozę. Be to, norint diagnozuoti diabetą, nepakanka vieno gliukozės kiekio kraujyje rodmens. Reikalingi bent du.

Nota Bene! Jei laikotės mažai angliavandenių turinčios dietos ir nerimaujate dėl savo skaitiklio rodmenų, pasitarkite su dietologu, kaip tiksliai tai veikia cukraus kiekį kraujyje.

Galite naudoti toliau nurodytas cukraus kiekio kraujyje vertes:

  • Normalus cukraus kiekis kraujyje: mažiau nei 100 mg. / dL (5,6 mmol/l) po miego ir iki 140 mg. / dL (7,8 mmol / l) praėjus dviem valandoms po valgio;
  • Prediabetas: 100–125 mg. / dL (5,6-7,0 mmol / L) po miego;
  • Diabetas: 126 mg. / dL (7,0 mmol/L) ar daugiau po miego arba daugiau nei 200 mg. / dL (11,1 mmol / l) bet kuriuo paros metu;

Išmokime 5 namų gynimo būdus, kaip sumažinti cukraus kiekį kraujyje ir kontroliuoti diabetą!

#1. Tinkama mityba yra raktas į diabeto prevenciją!

diabeto prevenciją

Žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu, labai sunku išlaikyti cukraus kiekį kraujyje normos ribose. Padidėjus gliukozės kiekiui, kraujas tampa „per saldus“. Cukraus kiekis kraujyje atsiranda iš dviejų vietų: kepenų ir maisto, kurį valgome. Negalite daug nuveikti, kad kontroliuotumėte jų sintezuojamo cukraus kiekį, tačiau galite pakoreguoti savo mitybą.

Maisto produktai susideda iš trijų plačių kategorijų, žinomų kaip makroelementai (pagrindinės maistinės medžiagos): angliavandeniai, baltymai ir riebalai. Dauguma mūsų meniu produktų yra dviejų arba visų trijų makroelementų derinys. Tačiau dažnai maisto produktus grupuojame pagal tai, ar juose daugiausia yra angliavandenių, baltymų ar riebalų. Stenkitės subalansuoti jų koncentracijas. Taip pat sėkmingai tai galite padaryti su Diaform rx biokapsulėmis.

#2. Vartokite švarius angliavandenius, bet saikingai!

Kuo daugiau angliavandenių suvartojama valgio metu, tuo daugiau cukraus pasisavinama į kraują. Tačiau paprastai tuo didesnis cukraus kiekis kraujyje. Labai mažai žmonių sutiktų, kad saldus maistas yra sveikas. Kai kurie iš jų, kuriuos laikome sveikais, pavyzdžiui, vaisiai, taip pat gali būti prisotinti gliukozės. Ir daugelis žmonių nežino, kad krakmolingi maisto produktai, tokie kaip duona, ryžiai, makaronai ir bulvės, greitai virsta grynu cukrumi, kai organizmas juos pasisavina.

Klausimas gali būti ir grynai individualus. Kai kuriems žmonėms bulvių valgymas gali padidinti cukraus kiekį kraujyje tiek pat, kiek valgant 9 arbatinius šaukštelius cukraus! Sunku tiksliai numatyti, kaip šoktels nominali gliukozės vertė. Jis skiriasi priklausomai nuo genetikos ir pradinio jautrumo insulinui.

Bet kokiu atveju nepatartina vartoti per daug gryno cukraus. Subalansuokite jį su baltymais ir riebalais. Žinoma, jūs neturite būti vienas šioje kovoje. Visada galite kreiptis į ekologišką produktą, pavyzdžiui, HeartTonic lašus.

#3. Meditacija – būdas išvengti streso ir kovoti su diabetu!

Stresas sukelia visokių sveikatos ir psichologinių problemų. Jei tuo abejojate, pagalvokite, kiek kartų dėl blogos dienos pasakėte tai, dėl ko gailitės. Be to, tai turi įtakos ir maisto pasirinkimui. Logiška, kad tai taip pat gali padidinti cukraus kiekį kraujyje. Todėl taip pat patartina padaryti viską, kas įmanoma, kad sumažintumėte savo nerimo lygį.

Puikus būdas sumažinti stresą yra meditacija. Daugybė tyrimų parodė, kad jis sumažina bendrą nerimą net pavieniais atvejais. Skiriant laiko „išvalyti“ protą nuo neigiamų minčių, jūsų kūnas atsipalaiduoja ir sumažėja stresas. Ne kiekvienas mūsų įtemptame kasdieniame gyvenime turi laiko jogai ir poilsiui.

#4. Būkite hidratuoti!

„Gerk daugiau vandens“ nėra revoliucinis patarimas sveikatai. Tačiau daugelis žmonių pamiršta, kad žmogaus kūno ląstelės daugiausia susideda iš vandens. Vengti dehidratacijos stebėtinai naudinga subalansuojant cukraus kiekį kraujyje. Mažas vandens suvartojimas per dieną padidina diabeto riziką. Kai cukraus kiekis kraujyje pakyla, organizmas stengiasi kuo greičiau atsikratyti cukraus pertekliaus. Paprastai tai išreiškiama padidinus diuretikus.

Vandens trūkumas organizme reiškia, kad jis negali atsikratyti angliavandenių pertekliaus. Todėl padidėja rizika susirgti diabetu. Darykite viską, ką galite, kad išliktumėte hidratuotas.

#5. Pirmyn (Pro)Biotic!

Probiotikai rūpinasi normalia virškinimo trakto veikla. Bet ne tik. Vėl patekusios į žarnyną šias sveikas bakterijas, jos yra ištikimos pagalbininkės esant uždegiminėms ir medžiagų apykaitos problemoms. Taip pat cukraus kiekiui kraujyje mažinti.

Moksliniai tyrimai rodo, kad kasdienis probiotikų vartojimas žymiai sumažina gliukozės koncentraciją kraujyje. Jei neturite galimybės kasdien vartoti jogurto, sėkmingai pakeiskite jį DiaformRX biokapsulėmis.

Diabetas yra diagnozė, o ne sakinys!

Diabetas

Darykite viską, ką galite, kad cukraus kiekis kraujyje neviršytų normos. Jei nepasisekė arba jau buvo diagnozuotas 1 ar 2 tipo diabetas, nesijaudinkite. Kai kurie nedideli gyvenimo būdo pokyčiai gali padėti tai padaryti tik diagnoze, o ne sakiniu.

Posts not found

Sveikata Grozis